Občanský spolek Za společný Branov

"Branov je naším domovem"

Obecní tabule 3.díl

nastenka3 smallJak jistě občané Branova zaregistrovali, na místních informačních tabulích vyšel třetí díl o Spolku za společný Branov. Kromě stále se opakujícího slova lhát se dle mého názoru člověk moc nových informací nedověděl, ale rozhodl jsem se na něj opět zareagovat. Pro přehlednost hned přímo do textu. Opět se nejedná o oficiální stanovisko Spolku, ale o moje stanovisko, které chci na svých stránkách zveřejnit


Vážení spoluobčané!                                                                                                                              28.2.2018
Dostal se Vám do rukou „Bulletin" občanského spolku Za společný Branov. Do dnešního dne nám nikdo ze spolku nevysvětlil, za jaký společný Branov se ohání. My ani nevíme, kdo v tom spolku vlastně je. Rozumějte, kteří občané jsou trvale hlášeni zde v obci. Rozum mi to nebere, prohráli jste volby a přesto se tváříte, jako byste volby vyhráli Vy a stále se oháníte občany Branova.

Doby, kdy se kontrolovalo, kdo kde je a není evidován jsou naštěstí pryč a já jsem tomu rád. „Vážený pane“ opravdu nevidím důvod, proč by se mělo vám, či jiným subjektům sdělovat, kdo je ve spolku, zvláště když OÚ na tento spolek nepřispívá žádnými finančními prostředky (na rozdíl od jiných spolků v obci). Nevím, zda je dostupný například seznam členů Sokola Branov, kde taktéž nejsou jen občané trvale žijící na Branově a který OÚ podporuje nemalými finančními prostředky z obecních zdrojů. Chápu, že je to jistě potřebná činnost, ale už myslím není úplně v pořádku, že se na ostatní spolky s podporou nedostává.

Teď se vrátím k tomu Bulletinu. Je až s podivem, jak umíte lhát, nedivím se, když v čele máte takového člověka jako pana F. Šípka, který lže celý život. Nebudu se vracet k tomu co v životě dělal, všude průser. Nemá už kde škodit, tak se vrátil sem na obec, založil spolek, nechal se zvolit předsedou, dělá chytrého a bude chtít znovu lhát. My, co Tě až moc dobře známe, vzkazujeme: Nescházel jsi nám a scházet nebudeš. Lži Jiráskům, ale nám ne. Už ses prasáren nadělal dost

Pana Šípka samozřejmě neznám tak dobře jako vy, nicméně jsem rád, že od podzimu 2015, kdy bylo první oznámení na nástěnce a pak následně při vystoupení na VZ, jste se už dokázal přenést přes skutečnost, že Vám pan Šípek nekoupil slibovaný kočárek a už mu „jen vytýkáte“, že lže. Ovšem tuto je velmi zkreslující, protože jste stejně jako v minulosti neuvedl jediný konkrétní důkaz. Toto je mimochodem zde celkem populární...“ po vsi se povídá“....“doslechl jsem se od občanů“, „na tom udání jsi podepsaný“, ale když se zeptám, kdo to povídá, tak se nedovím. Když chci dokument s mým podpisem ukázat, nejde to. Myslím, že když už člověk něčím argumentuje, měl by mít aspoň minimální snahu své tvrzení obhájit. Ovšem na Branově mi přijde, že se razí teorie „čím vícekrát se lež zveřejní, tím se víc blíží pravdě“

Jinak teď k p. Skleničkovi. Je hezké, že se oháníte tím, jak jste spravedlivý, jak to s obcí myslit dobře, jak my jsme zlí, že Vás nazýváme udavači, práskači, bandou a podobně. Ale co vlastně jste? Děláte ze sebe chudáky a přitom neděláte nic jiného, než že udáváte na kriminálce, na kraji, na ministerstvech. Na obci máte špicly, kteří jezdí nebo chodí po Branově, hledají sebemenší chybu obecního úřadu, jen abyste zase mohli udávat a pomlouvat. Taková je ta Vaše činnost. Škodit a zase škodit. Nic užitečného. Jak p. Skleničko, můžeš lhát občanům, že obec musela vracet dotace? Je to přání Tvoje a spolku. Do dnešního dne žádné dotace obec nevracela.

Předpokládám, že bylo asi myšleno na mě, tak zareaguji i na tento odstavec. Neoháním se svoji spravedlností, to už je zas trochu vaše fantazie. Ale je pravda, že mi například vaše „vystoupení" na veřejném zasedání, kde se vaše slovní útoky ani v nejmenším neslučovaly se základní slušností, úplně příjemné nebylo. Na to, že mi sprostě nadáváte, kdykoliv jsem ve vašem dohledu se snažím zvyknout a pokud se vám tím to uleví...unesu to. Nevím, co myslíte sebemenší chybou, každopádně například žhavá otázka kolem střechy mi zas, tak malá nepřijde. Jedná se tam téměř o 200 000 Kč z peněz nás všech a nepřijde mi správné, aby firma dostala zaplaceno za něco, co neudělala a hlavně jako zastupitel (viz. slib zastupitele) toto nemohu přehlížet. To je celé. Jestli je toto udávání.....pak máte pravdu asi jsem udavač. Jen by mě zajímalo, zda byste za takovou rekonstrukci zaplatil na své nemovitosti. Ano dotace se nevracela a tuto informaci jsem také hned na stránkách dementoval - rozumějte opravil. Nicméně skutečnost, že se celkem zásadním způsobem porušila pravidla čerpání dotace (čerpání a dokončení), zůstává.


Vaše rodina Skleničků jen obci škodí, ta Vaše nenávist vůči starostovi a obci je až ubohá. Hlavně máte starost o pozemek, přitom jste se o něj nikdy nestarali. My, co známe Tvého otce víme, že má tvrdou palici a že za žádnou cenu nechce prohrávat. To nám náramně předvádí. Kdyby pozemek dostal jako brácha Václav, už by to dávno bylo vyřešeno, s ním nikdy. Opět Tvému otci vzkazuji, ať se stará hlavně o svoji rodinu, ať dá do pořádku vztah se svým bráchou a teprve pak ať se stará o obec. Píšeš, že poukazujete na nešvary, na nezákonnosti. On byl někdo odsouzen?

K tomuto mi asi moc nepřísluší se vyjadřovat, jen ohledně pozemku. Co vím tak rodiče se snaží o nápravu s cestou přes 10 let (je písemně zdokumentováno), ale OÚ je celou dobu v podstatě ignoroval. Ovšem teď v situaci, kdy by najednou bylo potřeba situaci skutečně vyřešit, aby byl přístup k ČOV jsou osočováni, že si najednou vzpomněli, že tam mají pozemek a chtějí z toho jenom „zbohatnout“ atd. Je mi jasné, že takto je to pohodlnější a jednodušší, než přiznat, že OÚ udělal chybu v minulosti hodit vinu na někoho jiného.
Odsouzen nikdo nebyl a osobně mé poznámky a dotazy, které občas mám, jsou i kvůli tomu, aby k odsouzení nedošlo. Přijde mi lepší si před nějakým rozhodnutím vše xkrát prověřit, než to jednou podělat.

Co také umíš, je lhát občanům Branova, urážet obecní zastupitele a nás občany, kteří s Vámi nesouhlasí. Píšeš, že problematika není malá, že zasahuje do života mnoha občanů, chatařů. Jakých občanů, Jiráskovců, chataře Picha? Pokud se stále budete schovávat za spolek, těžko Vám občané uvěří. Paní občanka Branova nás chce poučovat, co zde bylo. Není schopna se ani podepsat vlastním příjmením. Nás se bát nemusí, my nevyhrožujeme škrcením, zastřelením, likvidací. Od toho jste tu přece Vy, že? Občanka nás chce poučovat, kolik tady bylo zábav a co se zde udělalo za práci. Zapomněla dodat, že celá obec byla domorodců a chtěla pro obec něco udělat a také udělala. Ne mluvkové jako jste Vy v občanském spolku. Já zapomněl, musíte mít nažhavené pero, ohledně toho udávání. To přece tak unaví. Vypadá to, že občanka spadla z Měsíce, jsem přesvědčen, že akcí zde v obci je až dost, pokud to srovnáte s jinými obcemi. Například tři plesy, MDŽ, MDD, Pochod Oty Pavla, akce, které pořádá pan Kokrment, posvícení, pěkná, mládež pořádá Silvestra, akce sponzorů a mohl bych pokračovat. V obci působí Tělovýchovná jednota, hraje se fotbal, stolní tenis. Ale to Vy Jiráskovci neradi slyšíte, žel! Občanko, sedni si a počítej se mnou. Zde v obci je šest domů volných, domů na víkendy alespoň 24 a nás důchodců nejméně 24. Něco Vám řeknu, Vy chudáčkové, připadá mi, že jste nadlidi, kteří mohou vše a my nic. Když se ozveme na ty Vaše bludy, okamžitě vyhrožujete paragrafy a že Vás dehonestujeme. Vy chcete vyhrát volby, když jenom dokážete lhát, to Vás naučil ten Váš předseda? Píšete, co si dovoluji psát na tabule, ano, ale pravdu, nedovolím si lhát. Vy můžete psát a dávat lidem do schránek dopisy a bulletin? Vy můžete vše a my nic? Už se konečně probuďte.

Bulletin jsem netvořil, tak se k tomuto moc vyjádřit nemohu, ale jen to co mne asi týká: prosím o jediný příklad (myslím můj, ne váš), kdy jsem urazil zastupitele a nějaké občany!!! Na toto „máme na Branově“ jiné osoby jak jistě víte ( kdybyste si náhodou nemohl na své vystoupení na veřejném zasedání vzpomenout a zas říkal, že lžu tak mohu poskytnout audiozáznam.)
Co se týká akcí, tak můj osobní názor je obdobný, celkově kultura na vesnicích upadá. To, že se hraje fotbal mi opravdu nevadí (to jsou asi zas vaše domněnky), jak víte nějaký čas (cca 30 let) jsem zde hrál též a obětoval této vášni spoustu času i financí, než jsem byl vyhozen z tréninku a označen za ubožáka). Jsem rád, že hřiště, které stojí nemalé peníze, je aspoň využívané. Akce P. K. se velmi povedla a snad se mu ji povede zopakovat, ale na druhou stranu, je pak trochu smutné, že se některé akce nekonají, neb si to někteří zastupitelé nepřejí viz. zápas internacionálů. Kdy OÚ požadoval zaplatit za pronájem hřiště 5000.

Ano myslím si, že k dehonestaci hlavně z vašich úst i bratra dochází. Osobně mi nevadí, když píšete pravdu (je-li to pravda) na obecní tabuli to vám nikdo myslím nevytýká s tou dehonestací už je to horší. Stejně tak vám nikdo nebrání dávat lidem do schránek bulletin, takže se tu nelitujte a klidně tvořte.

Jinak jsem přesvědčen, že se zde udělalo dost a udělalo by se i více, kdyby nebylo toho Vašeho spolku, který tady přece na práci není, jak říká s oblibou pan K. Sklenička.

Opět píšete něco, u čeho jste nebyl a co jsem neřekl. Jak je zde zvykem je interpretováno úplně jinak. Pokud je v mých silách, tak se snažím pomoci, ale když mi například předseda stavební komise v úterý večer sdělí, že mám jít ve čtvrtek v 9h ráno na jednání, tak snad každý rozumný člověk pochopí, že to prostě s ohledem na zaměstnání není možné.

Jenom pro osvěžení paměti. Muselo se vykoupit fotbalové hřiště, jinak by to pan Jirásek klidně nechal zorat, udělal se nový areál, taktéž něco stál, bytovky, sokolovna, tenisový kurt s umělým povrchem a další akce. Ale kdo nechce vidět, nebude chtít vidět dále. Ono je lepší jen kritizovat a nic nedělat. Bohužel, doba nahrává udavačům, špiclům, škůdcům. Dobře víte, že můžete, že se Vám nic nestane. Nebudu se vyjadřovat k tomu chalupáři, když se neumí podepsat taktéž svým příjmením.

Teď ještě k p. Pichovi. Pokud bych si měl vybrat mezi Vámi a panem Varyšem, tak budu určitě věřit panu Varyšovi. Už od začátku jste byl proti čističce. Napsal jste dopis s panem Miškou, že to bude hyzdit krajinu. Najednou jste pro, ale aby byla postavena, jak byla původně plánována. Co Vás k tomu najednou vede? Teď máte starosti, že by čistička stála 50 metrů od Vaší chaty. Pane Pichu, jeďte se podívat do Roztok, jak je daleko od Hotelu a od bytovek. A to je velká čistička. Že Vám nevadilo, že pan Jirásek postavil záchody pod okna pana Nováka? To bylo v pořádku, že? Píšete, jaká byla spolupráce bývalých chatařů? Ano, byla, ale oni byli lepší parta a ne jako jste Vy p. Pich. Viz Váš otec, vynikající člověk, pan Vltavský a další. Jediný, který se nepovedl, byl pan Hejna. Taktéž stále někomu psal jako Vy. A že k Vám někdo poslal kontrolu? Divíte se, když sám stále někomu píšete? A že nic nenašli? To je přece jasné. Dopředu jste věděl, kdy přijedou, tak jste vše odklidil. Kam vlastně vypouštíte špínu, když nemáte ani septik? Asi to odvážíte v kapse, že?

K tomu to se vyjádřit nedokáži navíc je tam hodně myšlenek smotaných dohromady.

Teď ještě k té občance. Ono to není z Vaší hlavy, víme z které. Píšeš obec chtěla za pronajmutí hřiště 5000 Kč. Jaká hanba, ale ono to bylo jinak. Pokud by to chtěl někdo z bývalých hráčů, ne spolek, který jen škodí, bylo to bez problémů. Tak se věci mají. Když chcete něco napsat, tak pravdu, nelžete. Bohužel, spolek je takový, jaký je. Petr Kokrment udělal akci jeho ročníku a nestálo ho to nic, ba naopak. Akce se velice zdařila. Je vidět, že má zájem pro obec něco dělat, jako jeho otec. Toho je velká škoda. Ten když viděl, že je něco potřeba opravit, vzal tu jeho brašnu a šel na to. Nebyl takový mluvka jako je p. K. Sklenička, který obci jen škodí. On je pro čističku, ale? Jenom otravuje život druhým. Veřejné zasedání je jen jeho. Stále zvedlou ruku. Jestlipak má takový zájem o jejich pozemky. Starají se o ně?

Již jsem zmiňoval. Nemám sice tak dobrou paměť jako někteří lidé na Branově, protože si např. chodník k řece „který tam byl od nepaměti“ nepamatuji, ale to že „Venca Policajt“ hrál (a myslím, že celkem dlouho) za Branov fotbal si pamatuji. Navíc mělo jít o zápas Českých internacionálu a bývalých hráčů Branova, takže argument výše moc nedává smysl. Souhlasím, že akce P. K se povedla velmi, ale to by se pravděpodobně zápas internacionálů povedl také (kdyby byl povolen) a myslím, že by ohlas přesáhl hranice obce. Jak jsem již psal, že chtít po spolku peníze s ohledem, že jiní platit nemusí je diskriminační a osobně bych raději nepřipomínal.

Ano, když chci na VZ něco říci, tak zvednu ruku na rozdíl od vás a také sprostě nenadávám občanům, kteří na VZ přišli.

Žádné pozemky na Branově nevlastním, takže opět přípomínka „o ničem“.

Na závěr... Byl jsem v nemocnici a ležel jsem tam s V. Krausem a pánem z ... a říkal. Co tam máte za lidi, že stále něco hledají a vymýšlí proti čističce. Nás se nikdo neptal a dnes jsme rádi, že ji máme. Přitom se v obci udělala všude asfaltka a ať se k nám ti mluvkové přijedou podívat. Ano, je na to úvěr, ale dnes to jinak nejde. Bohužel, tady máme strašně chytré lidi, kteří všemu rozumí, všude byli. Já budu říkat, nechte to na odbornících a stále nestrašte obyvatele. Bez práce se nikdy nic neudělá. Obzvláště mluvením ne. Starosta sehnal peníze na požární zbrojnici, ale udělat se to mělo ve své režii. Jak to dopadlo? Nic se neudělalo a peníze se vrátily. Tak to je, páni Jiráskovci. Tím končím a těším se na odpověď. A podepíši se.
Štiller Jaroslav, Branov 90

Související:

Obecní nástěnka podruhé

Oznámení na obecní tabuli

 

Anketa

Přihlášení

Sdílej...

Copyright © 2011, Global Telecommunication Solutions. All Rights Reserved.