Občanský spolek Za společný Branov

"Branov je naším domovem"

Obecní tabule 4. díl

Vážení občané a čtenáři tohoto webu,

netuším, zda jste zaregistrovali, ale hanlivý "seriál" na veřejných tabulích od J. Štillera pokračuje. Nedávno "vyšel" nový díl - něco přes 1300 slov s "nulovou informační hodnotou". V podstatě veškeré informace už byly "odvysílány" v minulých dílech. Tentokrát ovšem přibylo ještě více urážek, pomluv a sprostoty na několik postav.

 

Z tohoto důvodu jsem se rozhodl, že nebudu tento díl prezentovat v plném znění (tečkami naznačeno) a šířit tyto špinavosti dále. Vytáhl jsem tedy jen pasáže, na které budu reagovat, i když, jak se zdá, je to asi zbytečné, protože když nebylo pochopeno v minulosti, tím že to napíši znovu, situaci asi nezměním. Ovšem hlavně myslím, že tento krok zveřejnění dalšího dílu v současné situaci, kdy se konečně začalo jednat na nějakém kompromisním řešení celé situace ohledně ČOV, nebyl zrovna šťastný. Tak začínáme....

Občané Branova!!

Nevím, zda všichni čtete na stránkách p. Skleničky ty jeho nepravdy a lži, k čemu se až snižuje. Že chceme vědět, kdo v tom jejich spolku je, na tom přece není nic špatného. Pokud jsou tak čistí, spravedliví, tak se nemusí stydět. Ano, nemusí, ale pokud chtějí urážet, špinit, tak by to snad byla slušnost, nebo ne, pane Skleničko? Pokud píšeš, že Sokol také nepíše své členy, nemáme s tím žádný problém Vám je ukázat. Píšeš, že obec přispívá nemalými prostředky na další spolky, ale ty spolupracují s obecním zastupitelstvem. Chci od Tebe slyšet, jak velké prostředky tyto spolky dostávají, když to tak dobře víš a píšeš? Pokud by to pravda byla, ale není, tak já bych proti tomu nebyl, protože oni neškodí, spíše spolupracují, víte pane Skleničko?

Opravdu nechápu, proč je tato otázka tak důležitá. Pro mne je důležité, že v rámci spolku a jeho prostředí se kolem něj motají lidé, se kterými si mám co říci, nenapadají a názor druhého respektují. Ale můj názor jsem již zmínil, nevidím jediný důvod, proč by se měl seznam členů zveřejňovat, tím víc, když se proti spolku v obci neustálé útočí a hledá se v něm nepřítel za každou cenu. Aspoň je tak většina členů spolku ušetřena osobním útokům, podobným těm, kterými častujete mne a členy mé rodiny. Jak jsem psal, OÚ tomuto spolku žádnými příspěvky nepřispívá, takže myslím, že spolek nemá žádnou povinnost se mu zpovídat. Nejsem přesvědčen, že i kdyby byl spolek podporován, že by „musel“ zveřejňovat své členy, ale v současnosti je to opravdu nedůvodné. OÚ dokonce ani nesplnil své usnesení č. 6 z veřejného zasedání 4/2014, kdy měl všem spolkům přispět 1000,-Kč. Co se týká příspěvků na Sokol, odkáži vás na rozpočet obce. Jinak nemám vůbec nic proti Sokolu, sám jsem v něm snad několik desítek let byl a snad ještě jsem, teď už si nejsem jist, neb myslím, že se dlouho ve skutečnosti nekonala žádná valná hromada, abych se mohl informovat a jako člen jsem nebyl již dlouho pozván.

A vy přece nemáte problém s penězi, když někdo z vás je schopen platit toho vašeho pana............ neboli ekoteroristu? Nebo chceš říci, že to dělá zadarmo, jen pro Tvé krásné oči? Mně osobně zajímá, kdo z vás ho platí, a jsem přesvědčen, že velice dobře, proč by sem jezdil takovou dálku, že? Ty jsi schopen říct a lhát, že to dělá zadarmo. Z jakých prostředků ho platíte? Těchto peněz vám líto není, ale za hřiště dát 5000 korun, jaká hanba. Přitom tyto peníze by šly do pokladny a mohli jste se sami přesvědčit, že tam přišly. Že si pozvete starou gardu Dukly, prosím, je to hezké, ale kdo to zaplatil? Na to máte? Jinak pane Skleničko, policajt přišel, ale přitom přišla žádost od spolku a tam nastal problém, kdyby to byl jen policajt, bylo by to bez problému, ale spolek, který jen škodí? Ani náhodou. Vy ve spolku si jdete svojí cestou, děláte si svoje akce, tak proč najednou chcete od obce peníze? ............ Obci v žádném případě nepomáháte, tak proč?.

Opět, zda spolek někoho platí či ne, je jen jeho věcí, protože jsou to případně prostředky spolku, na rozdíl od věcí, které pořádá OÚ či Sokol. Ano, chtít po hráčích, kteří dlouhá léta oblékali branovský dres a šířili jeho slávu (v té době tomu skutečně tak bylo) peníze, aby si mohli na Branově kopnout, je opravdu HANBA. Je úplně jedno kdo to organizuje a jak jsem psal, myslím, že OÚ potažmo pár zastupitelů, nemůže rozhodovat, že jeden branovský spolek bude na hřišti hrát zadarmo a ještě dostane tučný příspěvek a druhý si musí zaplatit. To že by 5000,- šlo do pokladny, je předpokládám jasné, ale myslím, že peníze by se daly získat efektivněji z jiných akcí, např. Pochod Oty Pavla. Při rozpočtu 150 000 na akci jsem přesvědčen, že by při dobré organizaci muselo několik desítek tisíc zbýt (a toto se mi nepokoušejte vyvracet, neb by to bylo zbytečné). Hřiště bylo zrekonstruováno z veřejných peněz a má sloužit veřejnosti a všem v obci.. Už vůbec nechápu vaše rozčarování, že tu hrála stará garda. Myslím, že to byl „svátek“ pro spousty fotbalistů a diváků. Předpokládám, že i vy jste se byl podívat, to že byly tribuny zaplněné je super a to myslím, je například jedna z akcí pro občany, kterou spolek úspěšně zorganizoval, ač je napadán, že pro občany nedělá nic. Osobně bych po OÚ žádné peníze nechtěl, stačilo by mi kdyby OÚ nechtěl peníze po spolku, ale je pravda, že v minulosti jsem se na VZ pokoušel pro spolek nějaké peníze vyčlenit, ale jak bylo už napsáno výše, nakonec nedostalo ani těch odhlasovaných 1000,- Kč.

Teď se vrátím k panu F. ...........Dal se na podnikání, jak dopadl, pane Skleničko? Neříkej, že nevíš, když to bylo i na internetu. A právě Ty, tak vzdělaný člověk. Chceš říci, že to tak není a že si vymýšlím?

Je sice hezké, že máte svědky na x let staré záležitosti, toto fakt nedokážu posoudit a hlavně to není to, oč tu běží. Nehodlám na 40let staré záležitosti kočárku dokazovat kdo je lhář. Já jsem po vás pouze chtěl nějaké důkazy, kdy jsem lhal a jaké trestní oznámení jsem napsal. To samé slýchám od vašeho bratra, a že už jich bylo alespoň 10, pod kterými, jsem podepsaný zatím mi nebylo ani jedno ukázáno a s ohledem na to, že tyto bludy šíří na veřejnost, tak to mi vadí.

......Ty na svých stránkách píšeš, že se neohání svou spravedlnost, ale stále o ní píšeš. Raději pomlč o té spravedlnosti. Píšeš, že je to jen moje fantazie, ale já říkám ani náhodou. Píšeš, že Tě slovně napadám, kdykoliv Tě vidím, zase Tvoje lež. Já Tě ani nevidím, pouze jednou, když jsi byl u prodejny u tabule a řekl jsem Ti, že na veřejném zasedání otravuješ občany tím Tvým stálým zvedáním ruky, že my, co s vámi nesouhlasíme, říkáme, že nám otravuješ život, mimo Jiráskovců a že jsi nikdy neřekl, že na práci na obecním úřadě v žádném případě nejsi, je zase Tvoje lež. Když jsi nasedal do auta, tak jsi to ještě na mně zvolal pane Skleničko a hned jsi odjel a co vím od zastupitelů obce i tam jsi to prohlásil. Tak stále nelži. Jsi zastupitel, tak ty Tvé kecy projednávej na obci, máš na to úterky a čtvrtky a nás neunavuj a neprovokuj. Pak se nediv, že na Tebe vyjedu. A jaký jsi inteligent, to už jsi nám názorně předvedl houpáním na židli. A neříkej, že nemáš čas chodit na obecní úřad pravidelně. Tak si čas udělat musíš, když ses nechal zvolit. Dopředu jsi věděl, že to se svou prací nezvládneš. Proto ses nechal zvolit, že na práci v obci nebudeš, ale otravovat druhým život, to ano, na to jsi frajer......

Omlouvám se, že na veřejném zasedání se snažím chovat v rámci jednacího řádu a když mám nějakou poznámku, tak se přihlásím, pořád mi to přijde slušnější, než jen vykřikovat sprosté nadávky na občany a zastupitele spolku jak to děláte vy. Co se týká projednávání obecních věcí, tak to vás musím zklamat, tyto se právě musí řešit na veřejném zasedání, protože pak teprve je usnesení pravomocné (ne jako se to dělalo v minulosti). A proto právě veřejné zastupitelstva jsou, aby se občané mohli vyjádřit. Co se týká nadávek můžete upřesnit co je lež?.....V minulém díle jsem napsal “ je pravda, že mi například vaše „vystoupení" na veřejném zasedání, kde se vaše slovní útoky ani v nejmenším neslučovaly se základní slušností, úplně příjemné nebylo. Na to, že mi sprostě nadáváte, kdykoliv jsem ve vašem dohledu se snažím zvyknout a pokud se vám tím to uleví...unesu to“. Ano moc se nevidíme (ja jsem tomu rád), pamatuji si na dvou veřejných zasedání viz. výše, pak jednou v úterý, když jsem šel na úřad a pak jak píšete u obecní tabule. Ve všech případech to byly sprosté nadávky.

Ohledně toho co jsem řekl o práci na obci, máte asi nedokonalou „přenosovou soustavu“. Nikdy jsem neřekl, že nehodlám nic dělat pro obec a kdo chce, dá mi myslím za pravdu, že alespoň nějakou měrou (v rámci mých možností a informací co se ke mě se štěstím dostanou) přispívám, ale také jsem se mimo jiné snažil přítomným vysvětlit, co je to opozice. Tak tedy ještě jednou co o tomto pojmu píše Wikipedie: „Opozice v politickém životě jsou politické strany a jejich představitelé nebo skupiny obyvatel, kteří se nepodílejí na vládě. Opozice plní důležitou úlohu kontroly a kritiky vlády. Dále funguje jako nabídka alternativ k vládní politice a je připravena vládu v případě potřeby nahradit.“

Co se týká závislosti inteligence a houpání na židli, předpokládám, že toto byl nějaký překlep...nebo tomu skutečně věříte???. Věřte mi, opravdu tomu tak není. Houpat na židli se může blbec i inteligent.

Nevím, jaké máte zprávy o mé docházce na úřad, ale na základě usnesení č. 5 z ustavujícího zasedání se má pracovní jednání konat 1x měsíčně. Já se snažím chodit každé úterý, i když ne pokaždé to vyjde, ale v průměru 3x do měsíce tam jsem, takže jsem přesvědčen, že si své povinnosti plním. Ovšem překvapuje mě vaše čtení myšlenek, že přesně víte, co jsem si já myslel, když jsem šel do voleb. Musím vás ale zklamat, vaše představa se diametrálně liší od skutečností - živit byste se s tím nemohl.

....Ještě k tomu Vašemu pozemku, už jsem dvakrát psal, pokud by ten pozemek dostal tátův bratr Václav, dávno to bylo vyřešeno. Jak se Tvůj táta chce domluvit s obcí, když se léta nedomluvil se svým bratrem. A že Tvá rodina se chtěla dávno domluvit s obcí? Ani náhodou, natolik znám Tvého otce, ten když nechce, tak se nikdy nedomluví. Už jsem psal, je to tvrdá palice. Až moc dobře ho znám ještě z fotbalu, když jsme spolu ještě hráli, a to si piš, ať jsi mu vysvětloval co chtěl jak chtěl, měl svou pravdu a hotovo. ....

Už jsem také psal několikrát, v této věci se snažím držet stranou (proto jsem taky odmítl jednat s majiteli potažmo rodiči o možnosti získání pozemků pod cestou do vlastnictví obce. Ač jsem pak byl na obci napadán, že si neplním své povinnosti, i když jsem na OÚ nováček, byl jsem přesvědčen, že v tomto případě je to střet zájmů. Nicméně pokud se rodiče 15 let snaží s obcí domluvit a všechny jejich návrhy jsou ignorovány (a není na ně ani reagováno), na VZ je otci sděleno, že pro pana starostu není partner pro jednání (což řekl i dalšímu majiteli) a navíc je mu nadáváno, vůbec se mu nedivím. Toto nemá s „tvrdou palicí“ opravdu žádnou souvislost, takto by se zachoval každý normální člověk. Pravda je jinde a vaše názory, urážky a pomluvy jí nezmění, lidé v obci nejsou hloupí, aby těm vašim elaborátům, které donekonečna na toto téma píšete věřili.

...... Jak můžeš psát jako hotovou věc o střeše na přívozu. Ano, podali jste trestní oznámení na kriminálku, je to v šetření, ne neuzavřeno, zapomínáš, že druhá strana se může odvolat a to také udělala. Když jsi tak chytrý, proč jste to neopravili Vy, co byste ušetřili peněz. Pochopitelně, pokud zadáte práci firmě, stojí to mnohem více. Já to poznal sám, když mi firma dělala ze sádrokartonu strop na verandě. Pak jsem dělal u dcery stropy se svým zetěm a nestálo je to ani korunu. Akorát jsem si vzal Jardu Pastora mladšího, který nám dost pomohl. A já, když jsem předělával uvnitř baráku, tak jsem zde měl známé jako zedníky a přidavače. Byli zde akorát za jídlo a pití. Co myslíte, kolik bych dal firmě? Udělal všechny místnosti.To jen tak na okraj, pánové......

Nevím, co berete jako hotovou věc. Pokud vím, policie učinila pod kontrolou státního zástupce obvinění konkrétních osob z trestné činnosti, Nevím, jak dopadne soud či odvolání, to pro mne až tak důležité není resp. podstata je, že se zaplatilo něco, co se neudělalo a to sdělil i pan Karnold na veřejném zasedání. A střechu jsme neopravili proto, že dle nás nebylo potřeba. V tomto šlo jen o to, že bylo potřeba proinvestovat dotaci, proto se rozhodlo o rekonstrukci. Jak je ale patrné střecha by tam vydržela několik dalších desítek let i bez této „opravy“ a stát by nepřišel o 180 000 Kč. To jsou z mého pohledu právě ty zásadní lži a podstatnější věci, než to, že vám někdo někdy před 40 lety slíbil kočárek a nedal. Chci po všech, co o mě říkají, že lžu a píši trestní oznámení, aby mi to nějak doložili, čekám už několik let a stále nic. Jen pro info pár ukázek, jak je to s pravdou na druhé straně:

  1. rekonstrukce střechy – po dokončení rekonstrukce sdělil pan Karnold, že vše proběhlo, jak mělo a práce byly udělané dle CN a zaplacené. Když na to spolek poukázal, neboť je evidentní, že k přeložení celé střechy nedošlo, tak najednou na veřejném zasedání řekne, že se při opravě zjistilo, že není třeba překládat celou střechu a že je důležitější opravit něco jiného. Tak kde je tedy pravda??? Chápu, že taková situace může nastat, pak je potřeba ale fakturovat dle skutečně provedených a odsouhlasených prací.
  2. Pan Karnold jako občan Branova rozeslal do schránek dopis, kde komentuje dění v obci. Mimo jiné píše, že chataři v Zádolí dostali nabídku připojit se na plánovanou ČOV a na vodovod. Že už mají někteří i vybudovanou koupelnu a že jim dojde ke zhodnocení nemovitostí. Toto jsme na zastupitelstvu myslím nikdy neprobírali, ale hlavně to není v projektu výstavby, takže ani k žádnému zhodnocení nemovitostí dojít nemůže. Ale je pravda, že se říká „slibem nezarmoutíš“.
  3. Obdobné je to s přípojkami k jednotlivým RD. Zatím vůbec není jasné, zda bude možnost občanům nějak přispět, protože ty opravdu nejsou součástí projektu-dotace, ale na VZ se již občanům slibuje, že budou mít přípojky zadarmo.
  4. Při rekonstrukci chodníku uvedl pan Karnold, který je „rodilým Branovákem“, že chodník k přívozu byl od nepaměti. Já osobně ho za 40 let nepamatuji, a když jsem se ptal starší generace, též ne.
  5. Na jednom z posledních veřejných zasedání bylo panem starostou, Karnoldem atd prezentováno ohledně dotací a výstavby ČOV, že když teď nevyužijeme přidělené dotace, tak už ČOV nikdy nepostavíme. Kde berou tuto jistotu? Je pravda, že dotace na ČOV budou znovu asi až za 3roky, ale tvrdit, že už nikdy nebudou? Jako příklad uvedli plánovanou výstavbu ČOV Sýkořice + Zbečno, kde už prý žádné dotace nedostanou max. v řádu 1-2milionů. Chápu, že při takových slovech mají občané obavy, ale když jsem se podíval na stránky obce Zbečna, nestačil jsem se divit. Obec Zbečno byla zařazena v září 2017 do programu MZe, dále podala obec žádost o dotace na státní fond. Obě rozhodnutí by mohly být do konce června 2018. Nelze samozřejmě říci, jak dopadne, ale právě proto je zarážející, že na Branově si zastupitelé dovolí již nyní tvrdit, že si budou muset zaplatit celou ČOV z vlastního rozpočtu.

Tak to jen k té pravdomluvnosti – obrázek si snad udělá každý sám. Horší na celé situaci je, že většinou to nejsou nepravdy vyřčené „někde u piva“ v nějakém rozpoložení o zakoupení kočárku, ale informace sdělené veřejně např. na veřejném zasedání či v novináchJeště k tomu financování staveb, je každému jasné, že když dělá firma tak to stojí více, na tom je celý systém založen. Proti tomu myslím nikdo nic mít nemůže, ale jak už jsem několikrát psal problém je, že dostala zaplaceno, za něco co neudělala. Na moji otázku, zda byste za takovou rekonstrukci zaplatil 200 000 na svém RD, jste mi neodpověděl. K vaší rekonstrukci stropu ze sádrokartonu jste asi zapomněl dodat, že práce vás nestala ani korunu, protože byl potřeba i materiál a ten jste předpokládám někde legálně nakoupil. Takto by si mohl někdo špatně vykládat.

Závěrem, bylo by asi možno reagovat na další věci, ale to je zbytečné. Někdo má prostě pocit, že musí za každou cenu jitřit atmosféru v obci. Nechápu, když je dopis psán jako dopis, který oslovuje jen mou osobu, proč jej vyvěšujete na veřejných místech. Je zde zjevně jiný cíl, než si tak říkající věci vyříkat semnou osobně. Vy prostě jen skandalizujete, urážíte, překrucujete fakta a lžete. Nechápu, že to máte za potřebí.

..............

zastupitel Ing. Karel Sklenička

Obecní tabule 3.díl

Obecní nástěnka podruhé

Oznámení na obecní tabuli

Anketa

Přihlášení

Sdílej...

Copyright © 2011, Global Telecommunication Solutions. All Rights Reserved.